Příští generace vlajkových modelů značky OnePlus by se poprvé v historii měla rozrůst hned na trojici kousků. A OnePlus 9, OnePlus 9E a OnePlus 9 Pro by podle všeho měly spatřit světlo světa už v polovině března. A tvůrci se budou snažit zapracovat na kvalitě fotoaparátů, protože v této kategorii mají stále co zlepšovat. Tomu napovídají i spekulace o podepsání spolupráce s legendárním německým výrobcem optiky, firmou Leica. Dnes se také objevily na serveru SlashLeaks fotografie, které ukazují údajný vzhled OnePlus 9, včetně modulu zadního fotoaparátu s 50 Mpx senzorem.

A k fotografiím je také připojen i text se specifikacemi těchto fotoaparátů, i když je samozřejmě nutné vše brát s lehkou rezervou. Přece jen se nejedná o oficiální informace. Každopádně by podle nich měl trojici foto-senzorů OnePlus 9 vévodit právě 50 Mpx Ultra Vision širokoúhlý senzor se světelností f/1.9. Ten pak teoreticky doplní ještě 20 Mpx Cine Camera s ultra-širokou čočkou a světelní f/1.8, případně 12 Mpx telefoto s OIS a f/3.4. A označení „Ultrashot“ vedle senzorů jednoznačně napovídá u telefoto senzoru nějaké solidní možnosti optického zoomu.

Už minulý týden jsme se z jiných zdrojů dočkali i dalších parametrů základního modelu OnePlus 9. Ty očekávají nezakřivený 6.55-palcový FullHD+ AMOLED displej s HDR, poměrem stran 20:9 a 120 Hz obnovovací frekvencí. Nebo procesor Snapdragon 888 spolu minimálně s 8 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti a systémem OxygenOS založeným na Androidu 11. Specifikace dalších dvou variant nové řady jsou ještě ve hvězdách, ale pokud bude základní model opravdu takto skvěle vybaven, tak se máme na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.