Společnost Huawei díky americkým sankcím má na globálních trzích poněkud svázané ruce. Určitou mezeru by tak mohli vyplnit další etablovaní výrobci chytrých telefonů. Na ostrý útok na globální trhy se zřejmě chystá například společnost Samsung. Proslýchá se totiž, že v průběhu prvního pololetí by na trh mohla uvést slušnou řadu chytrých telefonů, který by měly mít podporu 5G a byly relativně levné.

Vše by se mělo rozběhnout po oficiálním představení řady Galaxy S21, která bude v příštím roce obsahovat první vlajkové telefony společnosti Samsung. Po ní by se měly na trhu začít objevovat cenově dostupné telefony. Ty by mohly zřejmě vycházet pod řadou Galaxy A. Ostatně víme, že právě v této řadě bylo letos vydáno několik levnějších přístrojů. Za všechny jmenujme například model Galaxy A51 5G, který je považován za nejlevnější telefon Samsungu s podporou 5G. Navíc byl v prvním kvartálu letošního roku také tím nejprodávanějším strojem s celkovým tržním podílem 2,3%.

Cenově dostupné modely příštího roku

V první polovině příštího roku bychom se tedy mohli od Samsungu dočkat několika telefonů v rozsahu nižší až střední třídy. Ty by měly podporovat 5G sítě. Ale abychom byli trochu konkrétnější. Ví se, že probíhají práce na modelech Galaxy A32, Galaxy A52 a Galaxy A72. Předpokládá se, že na rozdíl od telefonů vyšší třídy a prémiových strojů by u těchto cenově dostupných přístrojů měl být zachován 3,5 mm audio jack.

Pokud bychom se měli bavit o cenách těchto levných telefonů, pohybovali bychom se v relacích od zhruba 364 dolarů, přes 455 dolarů až po 546 dolarů. Na první pohled tyto ceny zas až tak nízké nejsou a určitě se příští rok objeví daleko levnější stroje s podporou 5G sítí. Ale je třeba si uvědomit, že telefony budou patřit mezi ty nejlevnější z portfolia Samsungu. A jak známo, výrobce obecně na nějaké extra nízké ceny nehraje. Je tedy otázkou, jak se pak bude vyrovnávat s konkurencí, která bude jistě výrazná.