Jako několik další výrobců chytrých telefonů chystá i značka iQOO vlajkový model s procesorem Snapdragon 888. Podle posledních zpráv z čínského Weibo se zdá, že řada iQOO 7 bude patřit mezi jedny z prvních telefonů s vlajkovým procesorem. Dokonce se proslýchá i to, že přístroje budou uvedeny v polovině ledna/januára. Respektive alespoň tři ze čtyř přístrojů této řady budou představeny ještě před čínským jarním festivalem. Termín těchto tradičních čínských svátků, které známe také jako oslavy Nového lunárního roku, připadá na 12. února/februára 2021.

V Číně se tedy Nový rok ponese nejen ve znamení Buvola, ale i ve znamení vlajkových telefonů s procesorem Snapdragon 888. Kromě řady Xiaomi Mi 11 spatří světlo světa i řada iQOO 7. Navíc by mohlo dojít i na čínské představení řady Samsung Galaxy S21. Ale vraťme se zpět k telefonům iQOO 7. Patrně ten nejvyšší model z celé řady byl vyroben ve spolupráci s automobilkou BMW a byl poprvé otestován během podzimního finále soutěže King Pro Leaque. Jde o jednu z největších čínských „herních“ akcí, kterou pořádá společnost Tencent Games. Podobně iQOO testovala i telefon iQOO 3.

Z testování vzešla i jedna reálná fotka, která koresponduje s letákem na čínské síti. Ten ukazuje render zadního panelu telefonu. Kryt je bílý s vertikálními barevnými pruhy na pravé straně. V levém horním rohu je uložen obdélníkový modul hlavní kamery se třemi snímači. O parametrech se zatím spekuluje, ale je pravděpodobné, že telefon bude mít AMOLED displej s vysokou obnovovací frekvencí. Tipaři také očekávají podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Očekává se i nová nadstavba Origin OS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.