O tom, zda společnost OnePlus vydá, či nakonec nevydá své chytré hodinky se diskutuje už docela dlouho. Jednu chvíli to vypadalo, že OnePlus Watch jsou na spadnutí. Pak se zas situace otočila s tím, že jejich vydání se odkládá na neurčito. Je ale jasné, že se na hodinkách pracuje a poslední zvěsti by to jen mohly potvrdit.

Proslýchá se totiž, že OnePlus spolupracuje se společností Google a rukou společnou vylepšují systém Wear OS, který je speciálně určen pro chytré nositelnosti. Podle informací na stránkách 9To5Google sám Pete Lau, CEO OnePlus uvedl, že se s Google snaží vylepšit Wear OS pro lepší komunikaci s telefony běžícími na Androidu a také s televizemi běžícími na stejném systému. Je tedy jasné, že tuto aktivitu neprovozují jen proto, aby ukrátili dlouhou chvíli. Nicméně to nezbytně nutně nenaznačuje, že hodinky OnePlus budou brzo představeny.

Můžeme se ale domnívat, že OnePlus Watch poběží na systému Wear OS. Navíc hodinky by pro společnost mohly být poměrně zajímavým rozšíření portfolia. A to hlavně v současné době, kdy je zájem uživatelů o nositelnosti velký a pro příští rok se počítá s tím, že dál poroste. Proto bude do budoucna zajímavé sledovat, jak se situace kolem hodinek OnePlus dál vyvíjí. A samozřejmě i to, jak pokračuje spolupráce s Google na vylepšení systému Wear OS.