Vlajkové modely značky Huawei už dlouhá léta vždy dominovaly žebříčku fotoaparátu DxOMark. Takže každá nová generace je vždy důvodem k přepsání análů a dosazení nového krále mobilní fotografie. Momentálně skoro dva měsíce panoval Huawei Mate40 Pro, ale jeho vláda se dnes oficiálně dočkala svržení. Do rukou recenzentů se totiž dostala i vylepšená verze Huawei Mate40 Pro+ a nástup nového vladaře je tak neodvratný. Náskok tří bodů v celkovém hodnocení je poměrně značný a šestibodový odstup od třetího Xiaomi Mi 10 Ultra je také vypovídající.

V jednotlivých kategoriích už tak jasno není, ale celkovému skóre jednoznačně pomohla hlavní kategorie samotných fotografií, kde je 144 bodů opravdu „o parník“. V Zoom kategorii pak Mate40 Pro+ sice zaostal o pár bodíků za již zmíněným Xiaomi Mi 10 Ultra a ve Video kategorii pak překvapivě o bodík za Mate40 Pro. Nadvláda Huawei v DxOMarku je tak opravdu impozantní, protože mají v Top 5 hned tři telefony. A dá se čekat, že až za pár měsíců dorazí řada P50, tak půjde hned hezky na čelo jako vždy.

V porovnání se základním Mate40 Pro má Plus varianta navíc jeden telefoto senzor a také ToF 3D senzor. Hlavní senzor je stejný, ale dostal do vínku optickou stabilizaci, což pomohlo i výsledným fotografiím. Většina chvály je tak v podstatě shodná s o něco slabším sourozencem a v detailech jej ještě o chlup překonává. Nic není dokonalé a tak i zde se nějaké drobné mušky najdou, ať už jde o občasné artefakty, mělkou hloubku pole nebo neostrost některých video snímků při špatném osvětlení. Ale to jsou opravdu detaily a nový vládce si svůj trůn určitě zaslouží.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.