Společnost Huawei stále intenzivně pracuje na vývoji svého operačního systému Harmony OS. Před pár dny byla uvolněna vývojářská beta verze pro chytré telefony. Na některých modelech, jako jsou řady Mate 30 a Huawei P40, se už systém začíná testovat. Vize je taková, že v průběhu příštího roku by měl být systém připraven pro valnou většinu telefonů Huawei.

Před nedávnem proběhla tisková konference, na které byly prezentovány vybrané telefony se systémem Harmony OS. Díky tomu se laická i odborná veřejnost mohla seznámit s funkčností systému. K dispozici je i reálný snímek telefonu s novým systémem a zdá se, že uživatelské rozhraní je v podstatě stejné jako nadstavba EMUI založená na Androidu. Zástupci společnosti Huawei ale tvrdí, tento snímek pouze ukazuje funkční schopnosti systému Harmony.

Oficiální verze ale bude mít nový design uživatelského rozhraní. Podle vývojářů a vlastně i novinářů, kteří se tiskovky zúčastnili se systém Harmony ve své druhé verzi příliš neliší od Androidu. Mělo by vlastně jít o jakousi jeho odnož. Šéf manažér softwarové divize Huawei, pan Wang Chenglu tvrdí, že v posledních zhruba pěti letech se snažil vývojový tým nahradit ty nejdůležitější části Androidu. Změnili v podstatě vše, co bylo možno změnit. Tím pádem jde o unikátní operační systém, který má být silným konkurentem Androidu a jeho ambicí je být dokonce lepší než Android. Chenglu pevně doufá, že systém Harmony bude průlomem v nové éře internetu věcí (IoT).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.