Řada telefonů Realme X7 byla s velkým úspěchem představena na čínském trhu v září/septembri letošního roku. Parametry i ceny byly skutečně skvělé. Protože značka Realme se přes své mládí snaží rychle zapadnou mezi etablované výrobce, bylo jasné, že se aspoň jeden z telefonů této řady za čas objeví na globálním trhu. V podstatě už měsíc po vydání této řady se začalo spekulovat o tom, že Realme X7 Pro čeká debut na globálním trhu. A právě dnešním dnem je jeho mise mimo Čínu zahájena a stalo se tak na thajském trhu.

Design a displej

Realme X7 Pro je už teď k dispozici na hlavních thajských e-shopech. Je nabízen jen v jedné paměťové verzi a ve dvou barevných variantách, a to černé a ve variantě s barevným přechodem. Jeho cena je stanovena na zhruba 570 dolarů. Telefon má Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,55 palce a rozlišením 2400×1080 pixelů. Obnovovací frekvence obrazovky je 120 Hz a vzorkovací frekvence dosáhla na 240 Hz. Displej pokrývá sklo Gorilla Glass páté generace.

Další parametry

Stejně jako čínská verze Realme X7 Pro, tak i ta globální je osazena procesorem Dimensity 1000+. Jde o slušně výkonný 7nm procesor s podporou 5G. A vzhledem k tomu, že jsme už v úvodu mluvili o tom, že k dispozici je jen jedna paměťová verze, vězte, že jde o konfiguraci 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a má podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. K dalším parametrům připočtěme i snímač otisků prstů v displeji a nebo také stereofonní reproduktory.

Foto výbava

Pokud si pamatujete parametry čínské verze tohoto telefonu, jistě víte, jak na tom je. Globální verze se v tomto směru neliší. I zde najdeme přední 32 Mpix kameru a hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači. Jejich rozlišení je 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Mezi senzory je širokoúhlý objektiv, portrétní objektiv a makro objektiv. Takže valná většina parametrů je stejná u čínské verze i u té globální. Je tedy jen otázkou času, kdy se telefon dostane na další trhy. Jak víme, Realme je velmi dravá značka, takže by to nemuselo trvat dlouho. Nezbývá než doufat, že i na dalších trzích nastaví stejně příznivé ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.