Rychlosti nabíjení telefonů nám za poslední dobu poskočily opravdu raketově a dávný koncept „nabíjení přes noc“ tak už zcela ztratil význam. Ty nejvýkonnější modely totiž zvládnou nabít baterii v řádu několika desítek minut. A je nutné vzít v úvahu i fakt, že poměrně rychle rostou i průměrné kapacity baterií samotných, čímž srovnání s minulostí ještě více zvýrazňuje. Na server AndroidAuthority si dali tu práci a sesumírovali žebříček momentálně dostupných telefonů s nejrychlejším nabíjením.

A jde o přesné reálné testy doby nabíjení a ne pouze srovnání papírových schopností nabíječek. Protože ty se často navzdory udávanému stejnému výkonu dost liší. V čele se usadilo Xiaomi Mi 10 Ultra, které zvládne svoji 4500 mAh baterii plně nabít za fantastických 21 minut. Podle měření sice nabíjení nedosahuje inzerovaných 120W a motá se spíše kolem 80W, ale to na výsledku nic nemění. Snad se časem nepotvrdí některé obavy z nadměrného opotřebení baterie kvůli zahřívání při bleskurychlém nabíjení. Nabíječky s GaN technologií by to ale měly částečně zabezpečit.

Na dalších místech se seřadily telefony, které dokazují, že papírové hodnoty nic nedokazují. Realme X50 Pro a OPPO X2 Pro mají shodně 65W nabíječky, ale i tak je rozdíl plných 10 minut. Stejně tak Huawei Mate 40 Pro má náskok jen 7 minut před Realme X3 Superzoom, i když jeho 66W by mělo 30W teoreticky rozdrtit. V žebříčku jsou dokonce i dva midrange modely (POCO X3 NFC a OnePlus Nord), takže rychlé nabíjení už není doménou jen vlajkových lodí. A každý škodolibec si všimne, že v poměrně obsáhlém seznamu není ani vidu, ani slechu po jablečných telefonech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.