Zbrusu nový špičkový čipset od Qualcommu se poprvé oficiálně představil na začátku prosince a velmi brzy by už Snapdragon 888 měl vtrhnout na scénu i v prvních telefonech. Spousta expertů a analytiků už publikovala první dojmy z jeho výkonu a veskrze se jedná o velmi nadšené komentáře. Ale zatím jsme neměli možnosti vidět žádná příliš konkrétní čísla, což se ale naštěstí včera změnilo. Qualcomm totiž publikoval oficiální soupis výsledků nejznámějších benchmarků a máme tak konečně mnohem bližší představu o reálném výkonu Snapdragonu 888.

Asi nejvíce očekávané jsou výsledku Snapdragonu 888 v Antutu, Geekbench a GFX Bench, protože jde o nejpoužívanější porovnávací platformy. Pro začátek je ale nutné zmínit, že jde o výsledky prototypu telefonu s tímto čipsetem a ne o žádný optimalizovaný model konkrétního výrobce. Dá se tak očekávat, že čísla s průběhem času půjdou ještě výrazně nahoru. Zveřejněná čísla jsou průměrem trojice opakovaných testů, takže nejde jen o jeden jediný náhodný výsledek.

V Antutu se Snapdragon 888 dostal na 735.000 bodů, což je oproti minulé generaci nárůst „jen“ o zhruba 10 %, ale právě tady se dají čekat největší skoky s optimalizacemi. Zajímavější jsou pak výsledky z Geekbench, kde 1135 single-core a 3794 multi-core znamená 18 %, respektive 26 % skok v porovnání se Snapdragonem 865 a v podstatě vyrovnání Kirinu 9000 (1020/3710 bodů). Největší pokrok je pak papírově vidět na grafice, kde GFX Bench vykazuje v testech poměrně masivní 40 % a 45 % rozdíl . To by odpovídalo slibům o masivním přepracování grafického čipu.

Škarohlídi a jableční nadšenci samozřejmě milerádi poukážou na to, že nový Snapdragon 888 stále nedosahuje výsledků Apple A14 Bionic. Ale porovnávání napříč platformami je odnepaměti velmi ošidné, takže je v podstatě zbytečné se jím nějak extra zabývat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.