Spolupráce velkých jmen foto-průmyslu s mobilními výrobci se nám začíná slušně rozjíždět. Pionýrem v těchto kooperacích byl Huawei s německou legendou Leica a rukou společnou poslali na trh za několik let celou řadu dominantních fotomobilů. Následně jsme se pak dočkali Nokií s optikou Zeiss a čerstvě také oficiálního potvrzení Vivo opět se spoluprací se Zeiss. A vypadá to, že už brzy přibude na seznam další velké jméno, protože zákulisní zdroje výhledově spojují Leica s OnePlus.

Tyto informace pocházejí od slavného „leakstera“ @RODENT950 a jde tak o velmi důvěryhodný zdroj. Podle něj by kooperaci OnePlus a Leica měla nést ovoce již poměrně brzy a už chystaná řada OnePlus 9 by tak mohla dorazit s certifikací Leica. Čínská firma sice zatím nic oficiálně nekomentovala, ale naznačují tomu i některá fakta. V čerstvém rozhovoru šéf firmy zdůraznil snahu o posunutí kvality svých fotoaparátů o úroveň výš a Leica by jim k tomu mohla rozhodně pomoci. Oficiálního potvrzení se ale možná dočkáme jako překvapení právě při očekávaném březnovém uvedení OnePlus 9.

Souboj o trůn mobilní fotografie nabere v příštím roce ještě na obrátkách, protože pád Huawei (alespoň na světových trzích) je v podstatě neodvratný. Jejich P50 tak možná opět urve první příčku v DxOMarku, ale to může být jen labutí píseň. Právě kvalita fotoaparátů je historicky jedním z mála nedostatků telefonů OnePlus, protože se v podstatě nikdy nejednalo o absolutní špičku. OnePlus 8 Pro sice zaznamenalo pořádný skok vpřed, ale stále ještě kousek zbývá. Šance jsou ale otevřené a spolupráce s Leica je dobrým krokem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.