Telefony s výsuvným rolovacím displejem už nejsou jen fantasmagorií výrobců, ale podle všeho se už velmi brzy reálně podívají na trh. Nejvíce rozruchu sice asi nadělal parádně vypadající koncept OPPO X 2021, ale nejblíže na trh bude mít korejská konkurence. LG Rollable už totiž nabírá opravdu jasné obrysy a objevil se už i v databázi lokálního operátora. Dnes také „leakster“ Tron přinesl další informace o jeho specifikacích, datumu představení a hlavně ceně. Takže si držte klobouky, opět nepůjde o zrovna levnou záležitost. To ale stejně asi nikdo nečekal.

LG Rollable by mělo mít unikátní rolovací vysouvací koncept displeje, který bude možné roztáhnout dle potřeby do požadované velikosti. V základu by mělo jít o 6.8-palcový displej, ale bude možné ho vyrolovat až do 7.4-palců. Hlavní tři polohy by měly být v rozmezí funkcí telefon / sledování videa / režim produktivity. Rozlišení a poměr stran by se tak pohyboval od 2428 x 1080 pixelů a 20:9, přes 2428 x 1366 pixelů a 16:9 až po 2428 x 1600 pixelů a 3:2. Zkrátka něco pro každého. A dnes zveřejněná data souhlasí i s minulými úniky informací, takže vše vypadá velmi reálně.

Telefon by měl dostat do vínku také velmi slušný hrubý výkon, protože se spekuluje o použití procesoru Snapdragon 888 ve spolupráci s až 16 GB RAM. Ani 4200 mAh kapacita baterie nevypadá zle, i když bychom si určitě dovedli představit větší. Větší než obvykle ale bude cena, která by se podle experta měla pohybovat kolem 2359 dolarů. Představení bylo údajně naplánováno na březen, ale poslední indicie naznačují možný odklad na květnový termín. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.