Není už žádným tajemstvím, že značka Vivo připravuje představení novinkových telefonů řady Vivo X60. Prezentace by měla proběhnout 28. prosince/decembra, což už je potvrzeno. Potvrzeno je i to, že půjde o první stroje, které dostanou nový 5nm procesor Exynos 1080. Výrobce také na síti postupně uvolňuje informace o některých parametrech, takže například víme i to, že telefony budou mít velmi slušnou foto výbavu. Ale jak na tom budou s celkovým výkonem? Napovědět by mohly testy Geekbench, kterými prošel standardní model X60.

Podle toho, jaké má procesor Exynos 1080 by jeho výkonnost měla být zaručena. Jde o první Samsung čipset který je postaven na 5nm výrobní technologii EUV FinFET s osmi jádry a modemem 5G. Jádra jsou rozdělena do tří clusterů v konfiguraci 1, 3 a 4 jádra. Podle výrobce by měl procesor nabídnout až 14% zlepšení výkonu a zhruba 30% snížení spotřeby energie ve srovnání s čipy založenými na 8nm LPP technologii. Ale teď už k telefonu Vivo X60 a testům Geekbench. Těmi  přístroj prošel s kódovým označením V2047A.

Testován byl model s 12 GB operační paměti, již zmíněným čipsetem Exynos 1080 a operačním systémem Android 11. V Single-core testu telefon nasbíral slušné skóre 888 bodů. Ve více jádrovém testu je výsledek také dobrý, a to 3244 body. Celkově se tedy dá považovat výkon za velmi uspokojivý, ale jde o syntetické testy a až běžná praxe tento výkon potvrdí. Dodejme ještě, že představeny by, kromě tohoto standardního modelu, měly být i verze Vivo X60 Pro a X60 Pro Plus. U všech se očekává displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, nadstavba Origin OS a podpora rychlého nabíjení s výkonem 33 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.