Zkraje tohoto měsíce jsme se mohli dozvědět, že společnost Motorola pracuje na dvou levných telefonech, které mají zatím jen pracovní označení Motorola Capri a Capri Plus. Podle prvotních informací by tyto levné telefony mohly být oficiálně představeny hned na začátku příštího roku. Jednotlivá modelová označení přístrojů jsou XT2127 a XT2129 a první z nich právě prochází certifikačním řízením amerického úřadu FCC. Díky tomu bychom se mohli domnívat, že jeho představení by mohlo nakonec proběhnout dřív.

Jak už to u certifikačního výpisu FCC bývá, nenajdeme v něm příliš mnoho informací o klíčových parametrech. Ale i přesto se podívejme, co bychom mohli u telefonu Motorola Capri čekat. Výpis ukazuje, že telefon bude podporovat „jen“ 4G sítě. Dále můžeme čekat dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth a NCF. Zvlášť poslední parametr u levného telefonu mile překvapí.

Z předchozích zvěstí tipařů bychom u tohoto telefonu mohli počítat s procesorem Snapdragon 460 se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Displej s neznámou úhlopříčkou by měl mít rozlišení 1600×720 pixelů. V jeho kapkovitém výřezu by měla být uložena přední 8 MPix kamera. Na zadním panelu by měl být uložen hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači s rozlišením 48 MPix, 8 Mpix a dvakrát 2 MPix. Jak bude nastavena cena není dosud známo. To a další informace o parametrech můžeme čekat každým dnem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.