Značka Honor se nedávným osamostatněním od mateřského Huawei podle všeho vymanila ze všech dopadů a restrikcí amerického embarga a budoucnost je tak opět zářná. Šéfové firmy nemají pro rok 2021 zrovna malé cíle a plánují poslat do světa až 100 milionů kusů svých telefonů. O jejich plánech se čerstvě v jednom interview rozhovořil samotný nejvyšší boss a některé jeho odpovědi byly velmi zajímavé. Například údajně firma plánuje brzké vydání „super vlajkové lodi“, ale pod tím si asi můžeme představit ledacos.

Mnohem konkrétnější jsou ale potvrzené plány na vlastní dvojici vlajkových řad telefonů po vzoru mateřského Huawei. Honor tak hodlá přijít na trh v roce 2021 s obdobami Huawei sérií „P“ a „Mate“, i když samozřejmě není jasné, co jaké míry budou inspirovány. Zdravá rivalita mezi značkami podle šéfa Honoru panovala i během spolupráce, takže by se nemělo nic moc měnit. Pravdou zůstává, že některé Honory často doslova „kanibalizovaly“ modely mateřské firmy, protože nabízely skoro identický hardware za výrazně nižší cenu.

Skoro stejný hardware už to ale do budoucna rozhodně nebude, protože Honor čipsety Kirin určitě používat nebudou. Podepsaná by už ale měla být dohoda s Mediatekem a podle všeho už je na spadnutí i kontrakt na procesory od Qualcommu. Je ale možné, že nejbližší řada Honor V40 bude přece jen u některých modelů Kiriny využívat, protože jsou ve vývoji už delší dobu, která sahá ještě před osamostatnění. A jejich představení už je na spadnutí, protože se trojice údajných variant Honor V40 už objevila v katalogu obřího čínského obchodu JD.com.