V poslední době se vynořilo hned několik zpráv a spekulací, které pořádně vyděsily fanoušky Samsungu. Po vydání řady Galaxy Note 20 totiž celá řada analytiků přišla se zásadním sdělením, protože podpora stylusu S Pen by údajně už neměla být exkluzivní právě pro řadu Galaxy Note. Což by mělo jednoznačně vést k jejímu zrušení, protože by klasická vlajková řada „S“ vše podstatné nahradila a nabídla místo ní. A fanouškovské jádro korejské značky tyto zprávy nepřijalo zrovna s velkým nadšením.

První část spekulací se naplnila včera, když ředitel mobilní divize Samsungu v oficiálním prohlášení oznámil, že opravdu S Pen už nebude čistě jen výsadou řady Galaxy Note. Konkrétně se hovoří například o chystaném Galaxy S21 Ultra a také o ohebném Galaxy Z Fold 3. Navzdory těmto sdělením ale několik zákulisních zdrojů přímo ze Samsungu potvrdilo, že se na nové generaci Galaxy Note už dávno pracuje a minimálně pro rok 2021 se tak fandové dočkají. Co bude dál je ale ve hvězdách, protože zrušení může být na pořadu dne hned potom.

Na druhou stranu zatím S Pen s největší pravděpodobností dostane je nejdražší S21 Ultra a vše tak asi bude záviset na jeho prodejích. Oficiálně celou řadu uvidíme na představovačce 14. ledna a bude možné tak vše potvrdit. Samsung se k možnému zrušení Galaxy Note (ani k aktuálním zprávám o nezrušení) zatím nijak oficiálně nevyjádřil, takže se klidně v obou případech může jednat jen o divoké novinářské spekulace. Uvidíme v blízké budoucnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.