Už nějaký čas jsou špičkové telefony Samsungu po světě dostupné obvykle ve dvou variantách, když jedna spoléhá na vlajkový procesor od Qualcommu a druhá pak na domácí Exynos. A i když jde v obou případech vždy o procesory té nejvyšší úrovně, tak jejich výkon často není na stejné úrovni. Fanoušci v celé věci mají jasno a testy jim dávají zapravdu, Exynos verze opravdu v podstatě vždy výkonnostně pokulhává. Ale najdou se i světlé výjimky a některé drobné kategorie, kde přece jen i tato verze má své výhody, jak nám včera potvrdil publikovaný test Samsnungu Galaxy Note 20 Ultra 5G na DxOMarku.

Tam totiž dnes proklepli Snapdragon verzi Samsungu Galaxy Note 20 Ultra 5G a mohli tak přímo porovnat s listopadovým testem Exynos varianty. A světe div se, rozdíl je poměrně markantní, protože Exynos dosáhl v celkovém součtu 120 bodů, oproti pouhým 117 bodům sourozence. A tříbodový rozdíl je v tomto benchmarku celkem vysoký, protože se vlajkové modely přetahují klidně i o jediný bodík. Hlavní výtky směřovaly hlavně na problémy s autofokusem a hlavně s množstvím šumu na fotografiích. Tam se Snapdragon verze opravdu moc nepředvedla.

Na druhou stranu má nad Snapdragon varianta nad sourozencem navrch v zoom kategorii, ale jde opravdu jen o marginální rozdíl. Jak ve fotografii, tak ve video oblasti má prostě Exynos verze Galaxy Note 20 Ultra 5G navrch. Jde sice jen o malou náplast na bolístku všech jeho majitelů, ale i tak lepší než nic. O důvod méně proč závidět zákazníkům v Číně nebo USA, protože na našem trhu máme samozřejmě Samsungy s Exynosy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.