Chytré náramky od Xiaomi patří i u nás k těm zcela nejoblíbenějším a nejprodávanějším. A skvěle si vede i aktuální generace Xiaomi Mi Band 5, která se opět prodává jako housky na krámě. Oproti minulé generaci dostal větší displej, magnetický dobíjecí konektor a některá další drobná vylepšení. A poslední firmwarová aktualizace 1.0.2.46 toho přináší ještě o chlup více, takže majitelé budou mít opět radost. S cenou kolem tisíce korun se stále jedná o jednu z nejlepších voleb na trhu.

Nová aktualizace firmwaru na Mi Band 5 přináší hlavně podporou 24/7 sledování spánkových režimů a stává se tak prvním náramkem značky s touto funkcí. Můžete si tak s klidem dáchnout opravdu kdykoli a být vždy sledování laskavým Velkým Bratrem od Xiaomi. Novinkou je také i přímá podpora některých nových jazyků, ale indonéštinu, řečtinu a hebrejštinu mnoho našinců neocení. Snad ta vietnamština pomůže. Čínská verze pak dostává i rozšířenější podporu pro karty MHD, ale to se nás také vůbec netýká.

K aktualizaci samotné potřebuje aplikaci Mi Fit ve verzi 4.8.0 a pak by vše mělo automaticky odstartovat samo. Aktualizace samozřejmě budou pokračovat i nadále, ale na nějaké zásadnější změny si budeme muset počkat až do příští generace. Fandové na globálních trzích totiž stále netrpělivě čekají na integraci NFC s podporou Google Pay platebních možností. Xiaomi se tomu zatím vyhýbá jako čert kříži, ale třeba už s Mi Band 6 peklo konečně zamrzne. Můžeme doufat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.