Konec roku bude možná ještě pořádně nabitý, protože zejména dvojblok Xiaomi / Redmi neskládá zbraně ani v posledních dnech. O pravděpodobném povánočním představení řady Xiaomi Mi 11 už si povídají i vrabci na střeše, ale i dceřiné Redmi možná má jedno eso v rukávu. Ano, jedná se o Redmi K40 a někteří analytici také vyjádřili opatrné teorie, že by tento kousek měl spatřit světlo světa ještě v prosinci. Tedy alespoň jeho základní verze, protože Pro varianta prý nabere lehké zpoždění. A blízkosti uvedení napovídají i první reálné snímky právě Redmi K40.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zveřejněné snímky zachycují pravděpodobně právě základní verzi Redmi K40 a i když u nich nevyčteme mnoho, tak minimálně potvrdíme některé designové kroky tvůrců. Telefon je sice vyfocen v poměrně masivním obalu, ale pár detailů je přece jen zřejmých. Pro začátek je k vidění designový „průstřel“ selfie kamerky umístěný nahoře uprostřed displeje, oproti dřívějším renderům s rohovým umístěním. Potvrdit můžeme také USB Type-C nabíjecí port, jedinou mřížku reproduktoru a mnohé určitě potěší i přítomnost 3.5 mm sluchátkového audio jacku.

Zbrusu nový design má o modul zadního fotoaparátu. Nachází se v něm sice opět čtveřice senzorů, ale jejich tvar, velikost a uspořádání jsou zcela jiné. A zejména hlavní senzor s „CD“ vzhledem na první pohled zaujme. A pro jistotu nám tvůrci dopředu hlásí kvalitu fotoaparátu s nápisem „Ultra Premium“ pod LED bleskem. Každopádně by mělo jít o velmi slušně vybavený telefon, spekuluje se o použití některého z nových Snapdragonů a také displejů s vysokou obnovovací frekvencí. A doufáme, že také výrazně zákaznicky příjemnou cenovkou. Ale to zjistíme až za pár dnů, či týdnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.