Čínská značka Hisense je v našich luzích a hájích v poslední době spíš spojována s televizemi než s telefony. A přesto jich na svém kontě už hezkou řádku má. Navíc nyní připravují další přístroj, outdoorový Hisense D50 5G. Co je na tomto robustním stroji zajímavé je určitě to, že dostane podporu 5G. Ne, že by to bylo letos něco mimořádného, ale mezi outdoorovými nebo robustními přístroji je to spíš výjimka.

Outdoorový Hisense D50 5G prošel certifikací Tenaa, takže se můžeme blíže podívat na některé z jeho parametrů. Podle výpisu Tenaa by měl mít telefon 6,53 palcový displej s rozlišením 2340×1080 pixelů. V jeho horní části by měla být „díra“ pro přední kameru. Výrobce zde použije osmi jádrový procesor s taktem 2,0 GHz. Přesný typ není specifikován, ale mohlo by jít o čipset Unisoc T7510, kterým Hisense nedávno osadil své telefony s podporou 5G.

V rámci pamětí bychom mohli počítat se třemi verzemi, a to se 4/6/8 GB operační paměti a 64/128/256 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4900 mAh, ale jak to bude s rychlostí nabíjení Tenaa nezmiňuje. Hlavní fotoaparát dostane čtyři snímače, jejich rozlišení by mělo být 16 MPix, 8 Mpix a dvakrát 2 MPix. Na zadním panelu je také uložen snímač otisků prstů. Až potud tedy parametry vypadají na outdoorový stroj celkem slušně. Ovšem zklamáním je verze operačního systému. Telefon totiž poběží na Androidu 9 Pie. Očekává se i certifikace IP68, což je parametr, který by outdoorovým přístrojům chybět neměl. Termín vydání zatím neznáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.