Po několika měsících, kdy se o telefonu Nokia 5.4 hodně mluvilo a na síť se docela nedávno dostaly i jeho kompletní specifikace, je konečně představen. Jde o přístroj střední třídy a byl uveden pro evropský trh. Designem navazuje na svého předchůdce Nokia 5.3, který by vydán letos v březnu/marci. A opět by mělo jít o cenově dostupný model. Na evropském trhu by startovní cena měla začínat na 189 euro.

Design a displej

V úvodu jsme řekli, že v rámci designu navazuje Nokia 5.4 na svého předchůdce. To platí hlavně pro zadní panel a kruhový tvar modulu hlavního fotoaparátu. Čelní panel má sice úzké boční rámečky, ale brada je širší. Designové osvěžení přichází v podobě „díry“ v levém horním rohu, ve které bude uložena přední kamera. Samotná IPS LCD obrazovka má úhlopříčku 6,39 palce a rozlišení 1560×720 pixelů. Poměr stran je 19,5:9.

Další parametry

Mezi telefony střední třídy řadí Nokii 5.4, kromě jiného, i použitý procesor Snapdragon 662. Ten by mělo doplnit 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Údajně by měl být telefon nabízen i ve verzi se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. V obou případech bude možno interní úložiště dále rozšířit až na 256 GB. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Telefon je v programu Android One a běží na systému Android 10, který bude brzy aktualizován na Android 11.

Foto výbava a dostupnost

Přední kamera dostala 16 Mpix. Hlavní fotoaparát uložený do kruhového modulu má čtyři snímače a dalo by se říct, že jde o známou klasiku. Najdeme zde totiž 48 MPix primární snímač, 5 MPix širokoúhlý objektiv a dvakrát 2 MPix senzory pro makro fotky a snímání hloubky ostrosti. Telefon je aktuálně nabízen na evropském trhu v barvách Polar Night a Dusk. Později by se měl dostat i na další trhy, což nás, Evropany, asi nemusí příliš zajímat.