V procesorech od Qualcommu už začíná být poměrně slušný chaos, protože zejména v řadě Snapdragon 7xx tvůrci moc nedodržují minulé tradice a zásady. Takže „vyšší číslo znamená novější a lepší“ vždy neplatí. Ale nově představený Snapdragon 678 by měl přesně navazovat na svého předchůdce SD675 z roku 2018. Ten poháněl některé velmi oblíbené kousky, jako třeba Redmi Note 7 Pro nebo Samsung Galaxy A70s. Novinka s ním bude sdílet překvapivě možná až zbytečně mnoho a nedá se tak očekávat nějaký extra zásadní posun směrem vpřed.

Snapdragon 678 je totiž založen opět na 11 nm výrobním procesu jako jeho předchůdce a moderní sourozenci jako SD720G, 730G nebo 765G tak mají výrazný náskok (8 nm, potažmo 7 nm). Ale nováček má také mnohem nižší ambice, protože jde pouze o 4G procesor. Použitá jádra Kryo 460 mají o něco vyšší frekvenci na 2.2 GHz a firma se chlubí i vyšším grafickým výkonem, i když GPU Adreno 612 zůstalo opět zcela identické. A tím výčet nových vymožeností končí, protože už zkrátka žádné nejsou. Škoda.

Zachován totiž zůstal i DSP čip Hexagon 685 nebo ISP Spectra 250L, shodná je podpora možností displejů, pamětí nebo senzorů fotoaparátů. Jedinou další nalezenou změnou je tak pouze 1×1 MIMO antének oproti původním 2×2 a to je pěkně prosím změna k horšímu. Takže si můžeme v podstatě odškrtnout přeznačení procesoru z roku 2018 s mírně vyššími takty a nulovou inovací. Ale aspoň víme na čem jsme, takže od Snapdragonu 678 opravdu nečekejte žádné zázraky na počkání.