Dnes jsme se dočkali i novinek ze stáje Huami a to konkrétně v podobě dvojice chytrých hodinek Amazfit GTR 2e a Amazfit GTS 2e. Obojí jsou z velké části založené na základních modelech, ale i tak uvnitř najdeme několik zásadních změn. Navíc jsou levnější a rukou nerozdílnou se budou na domácím trhu prodávat za velmi slušných 799 juanů, tedy asi 122 dolarů. Prodeje by měly vypuknout přesně na Štědrý den a zatím netušíme, zda se tyto kousky podívají na globální trhy. Teoreticky je také možné nějaké přeznačení a změna názvu pro odlišné trhy.

Design se v obou případech nezměnil ani za mák a rozdíly v rozměrech a váze jsou také zcela zanedbatelné. Hlavní změnou je však údajný masivní nárůst výdrže na baterii, dosažený absencí Wi-Fi modulu. Amazfit GTR 2e by tak se stejnou 471 mAh měly vydržet 24 dnů používání nebo 45 dnů ve standby, oproti 14 / 38 dnům základní verze. Podobně Amazfit GTS 2e svoji 246 mAh baterii nezměnil, ale nárůst výdrže by měl být na 14 dní používání a 24 dnů standby režimu v porovnání se 7 / 20 dny původního modelů. To jsou výrazně lepší čísla, tedy alespoň na papíře.

Kromě chybějícího Wi-Fi se také lehce smrskla kapacita vnitřní paměti a zmizel reproduktor přímo v hodinkách. Mikrofon pro hlasového asistenta Xiaomi XiaoAI ale zůstal zachován. Na druhou stranu má premiéru teplotní senzor, který u základních modelů chyběl. Změn se dočkaly i dostupné barevné verze hodinek, ale to už jde opravdu jen o drobné detaily. Huami se v poslední době opravdu rozmáchli a jejich nabídka je velmi široká, tedy alespoň na čínském trhu.  A brzy třeba i tom globálním.