Představení vlajkového procesoru Snapdragon 888 spustilo lavinu informací o telefonech, které by jej měly v příštím roce dostat. Je jasné, že půjde o prémiové telefony a etablovaní výrobci se začínají předhánět v tom, který z nich tu svou vlajku představí dřív. S dřívějším uvedením se počítá i v případě telefonu OnePlus 9. A právě na něj se dnes zaměříme.

Na stránkách PhoneArena se objevila hromada reálných fotek OnePlus 9 a k nim kolegové přidali i screenshoty s hlavními specifikacemi telefonu. Důležité je ale zmínit, že by se mělo jednat o předprodukční verzi přístroje. Mezi informacemi také najdeme některé detaily, které neodpovídají předchozím zprávám o tomto telefonu. Především jde o modelové označení LE2117. To nekoresponduje s označeními, které OnePlus u svých zařízení obyčejně používá. A také logo na zadním panelu je poněkud podivné. Fotky navíc pocházejí od anonymního zdroje. Ale pro tuto chvíli se na ně přece jen mrkneme.

Design na fotkách

Na fotkách má zadní panel telefonu stříbrnou barvu a poměrně velký modul hlavního fotoaparátu. Ten se shoduje s tím, jaký jsme mohli vidět i na prvních renderovaných snímcích. Má tři snímače, kdy dva z nich mají větší průměr a třetí senzor je menší. V modulu je uložen i LED blesk. Můžeme si povšimnout i nápisu „Ultrashot“. Co přesně by to mohlo znamenat zatím není jasné. Čelní panel má v levém horním rohu „díru“ pro přední kameru. Další snímky pak ukazují uložení mikrofonů, šuplík pro SIM kartu, port USB-C a spodní reproduktor.

Parametry na screenshotech

Sada screenshotů zas odhaluje některé z hlavních specifikací. Jde o 6,55 palcový plochý displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 20:9. Obrazovka má podporu HDR a obnovovací frekvenci 120 Hz. Na dalších screenech můžeme vidět, že telefon pohání procesor s označením „Lahaina“. Jde tedy o Snapdragon 888 a doplní jej 8 GB RAM, 128 GB interního úložiště a systém Android 11. Jeden ze screenů uvádí, že rozlišení jednoho ze senzorů hlavní kamery je 12 Mpix se světelností f/1.88 a přední kamera má snímač se 4 MPix a clonou f/2.4. A to se zdá být u vlajkového telefonu poměrně nepravděpodobné. Ale mohlo by jít o indikaci skutečných výstupů snímačů quad-Bayer, tedy o 48 MPix senzor (4×12 MPix) a 16 Mpix senzor (4× 4 MPix). Proto berme vše výše uvedené s nadhledem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.