Značka Nubia si už v kategorii herních telefonů zvládla udělat velmi slušné jména a jejich řada Red Magic je po světě velmi oblíbená. Čemuž určitě napomáhá i velmi dobrá mezinárodní dostupnost. Na rok 2021 se už z jejich dílny chystá několik zajímavých kusů. Kromě vlajkového modelu řady Z tak dojde i na Red Magic 6, který bude mít v rukávu i jedno trumfové eso z designového hlediska. Tím bude zadní elektrochromní panel, který ve zveřejněném videu vypadá opravdu parádně.

S průhledností zadního krytu telefonu si Nubia pohrávala už v minulosti a Red Magic 5G tak bylo vidět do vnitřností a obdivovat třeba točící se větráček čipsetu. Elektrochromní technologie jde ale ještě o krok dál a nabídne samo-zatmavovací kryt. Něco podobného nám s plnou parádou naservírovali třeba letos s OnePlus Concept One, ale ten se jak známo nikdy nedostal do řádné produkce a tržní dostupnosti. Jak se můžete přesvědčit ve videu níže, tak Nubia zatmavování neřeší automaticky, ale pomocí dedikovaného tlačítka.

Designové výstřelky už jsou dávno skoro stejně důležitou součástí přitažlivosti telefonů jako hardwarová výbava samotná. Samozřejmě uvidíme kolik si za podobného fešáka Nubia řekne, ale vzhledem k velmi rozumné minulé cenové politice řady Red Magic nečekám žádnou extrémní sumu. Aneb jak vtipně poznamenal jeden ze čtenářů zdrojového článku na GSMArena : „kdyby něco podobného plánoval Apple, tak by byla média plná slov o revolučním designu a cena by automaticky poskočila o 500 dolarů“. To se určitě s Nubií Red Magic 6 nestane.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.