Prodeje tabletů se celosvětově propadají už hezkých pár let a i Apple se svými iPady si nevede nijak zázračně. Nárůst úhlopříček obrazovek telefonů jednoznačně vedl k vyhynutí menších tabletů, takže momentálně přežívají jen ty přerostlé. A tím myslíme i ty opravdu masivní, jako jsou třeba iPad Pro nebo Samsung Galaxy Tab S7+, které mají 12.9-palcové, respektive 12.4-palcové displeje. Zuby nehty se na trhu drží i tablety od Huawei a podle posledních zpráv chystají v Číně i jeden takový přerostlý MatePad.

Nový Huawei MatePad by se měl stát největším dostupným tabletem této značky a zdroje hovoří také o 12.9-palcové úhlopříčce displeje. Mělo by navíc jít o OLED panel se 120 Hz obnovovací frekvencí, takže naprostá špička překonávající konkurenční nabídku. Zmiňovány jsou také extrémně tenké rámečky a absence „průstřelu“ pro selfie kamerku. To si někteří interpretují jako možnost fotoaparátu integrovaného přímo pod displej, ale to jsou asi příliš odvážné spekulace. Huawei totiž zatím něco podobného neuvedl u svých telefonů, takže tablet asi nebude aktuálním primárním cílem.

Tablet by měl také běžet na zbrusu novém systému PadOS, založeném na nadcházejícím firemním Harmony OS. Nástupce EMUI tak bude s kompletní podporou služeb Huawei a celého ekosystému. Co se týče další výbavy, tak se spekuluje o použití čipsetů Kirin 9000, ale i tady jde o poměrně nelogický odhad. Protože těchto super výkonných čipů má firma jen omezenou zásobu a vyplýtvat je na málo prodávané tablety je minimálně kontroverzní. Tak uvidíme, nový MatePad by se teoreticky měl objevit spolu s řadou vlajkových telefonů P50.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.