O chystané vlajkové lodi Xiaomi Mi 11 se mluví dnes a denně. Aby taky ne, její představovačka je na spadnutí a proslýchá se, že telefon bude uveden ještě v tomto měsíci. Další zvěsti také tvrdí, že se ihned po představení dostane do prodeje. Protože půjde o vůbec první telefon s procesorem Snapdragon 888, jsou fanoušci už nyní řádně nažhavení a netrpěliví.

V souvislosti s tím je jasné, že o Xiaomi Mi 11 bude obrovský zájem. Je na to výrobce připraven a má vyrobeno dostatečné množství telefonů, aby zvládl pokrýt první nápor koupě chtivých zájemců? I tyto otázky se už začínají objevovat na síti. Vzpomeňme například na nedávné představení telefonů řady iPhone 12 a jejich následné prodeje, kdy zájemci museli od objednání na dodávku čekat i několik týdnů. Tato situace by ale u modelu Mi 11 prý neměla nastat.

Obavy potenciálních kupců a fanoušků se snaží na čínském Weibo rozehnat hlavní produktový manažér Xiaomi, pan Wang Teng Thomas. Tvrdí, že na první kolo prodejů je nachystáno dostatečné množství telefonů Mi 11. Neuvádí však konkrétní čísla, takže nezbývá než věřit, že se opravdu dostane na všechny zájemce. A pokud bychom se podívat na cenu, tak ta je zatím také jen odhadována, protože výrobce nic oficiálně nepotvrdil. Počítá se s tím, že cena by se mohla pohybovat v rozpětí od 3999 do 4499 jüanů, což je v přepočtu zhruba 612 až 688 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.