Společnost Xiaomi by měla v ještě v tomto měsíci představit a poslat na trh svůj vlajkový telefon Mi 11 s procesorem Snapdragon 888. Ale i její dceřinka, značka Redmi, pracuje na telefonu se stejným čipsetem. Ten bude s nejvyšší pravděpodobností představen až v příštím roce a ponese název Redmi K40 Pro. Jenže značka připravuje i standardní verzi Redmi K40. A o ní se na čínské síti šíří zvěsti, že bude uvedena ještě do konce letošního roku.

Podle nejnovější zprávy na čínské síti to začíná vypadat, že model Redmi K40 bude představen už velmi brzy. S prezentací se počítá do konce roku. Dost možná ve stejném termínu, ve kterém bude představen i vlajkový telefon Xiaomi Mi 11. Ale berme v potaz, že se v tuto chvíli bavíme o nepotvrzené informaci čínských tipařů.

Je ale možné, že Redmi i letos naváže na loňskou historii, kdy standardní telefon Redmi K30 byl představen před koncem roku a pak za pár měsíců došlo i na vlajkový Redmi K30 Pro s procesorem Snapdragon 865. To, že vlajka Redmi bude uvedena na začátku příštího roku je už víceméně potvrzeno, takže proč by standardní verze K40 nemohla být představena ještě letos? Ovšem o parametrech tohoto telefonu se zatím moc neví. Dokonce není ani jasné, jakým procesorem bude osazen. Je sice pravda, že se spekuluje o dosud nepředstaveném čipsetu Snapdragon 775G, ale pokud by tomu tak bylo, tak by se telefon stejně začal prodávat až v roce 2021. Očekává se i to, že řada Redmi K40 nebude mít pop-up kameru, ale vsadí na „díru“ v horní části displeje. Opět si ale raději počkejme na nějaké oficiálnější zprávy, které výše zmíněné potvrdí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.