Společnost Huawei prodala svou dceřinku Honor, jak víme. A víme také to, že Honor připravuje telefony řady V40. Ty zpravidla bývaly osazeny stejným procesorem jako vlajková řada Huawei Mate. Jenže nedostatek čipsetů Kirin 9000 a vlastně i prodej jsou důvodem k tomu, že je potřeba se poohlédnout po jiných procesorech. A dost možná i proto bude řada Honor V40 představena později, než se původně čekalo.

O parametrech jednotlivých modelů, které bude řada Honor V40 toho zatím moc nevíme. Ale alespoň něco málo bychom se dnes mohli dozvědět na čínském Weibo, kde se objevila informace o tom, jaké procesory a pro který model hodlá výrobce použít. Každý z telefonů v této řadě bude osazen jiným procesorem od jiného výrobce, což bude tak trochu rarita. Navíc pokud je info z čínské sítě pravdivé, bude to vůbec poprvé v historii značky Honor, kdy se odhodlá k takovému kroku.

Ale pojďme se podívat na to, jak by to mohlo ve finále vypadat a který z modelů dostane který čipset. Podle čínského tipaře by to mělo vypadat následovně. Standardní verze Honor V40 by měla dostat čipset z dílen MediaTek, a to konkrétně Dimensity 1000+. Verze Honor V40 Pro by pak měla být osazena procesorem Samsung Exynos 1080. Verze V40 Pro Plus by měla dostat Snapdragon 888. A malým překvapením je verze V40 Commemorative Edition, kterou údajně bude pohánět Kirin 9000. Samozřejmě jde o informace z čínské sítě, které se nedají korektně ověřit, takže je potřeba brát je s nadhledem. Kromě toho Honor zatím jen jedná se společnostmi Qualcomm a MediaTek o možnosti používat jejich čipsety. A přidejme k tomu i skutečnost, že není potvrzeno, že by Samsung Honoru nabídl svůj procesor. Zkrátka a dobře uvidíme jak to nakonec dopadne.