I když už se fanoušci mobilního průmyslu pomalu začínají připravovat na příchod nové generace vlajkových modelů Xiaomi Mi 11, tak čínská firma ještě není hotova s tou starou. Podle všeho je totiž na spadnutí vydání nového modelu Xiaomi Mi 10i, ale panuje kolem něj celá řada nejasností. Telefon se už mihnul třeba ve výsledcích benchmarku Geekbench a máme tak v ruce už několik přesných detailů. Z těch se při troše fantazie dá poměrně dost vyčíst a chytré hlavy tak pro veřejnost mají i jedno překvapení.

Xiaomi Mi 10i totiž vypadá na přeznačení čínské verze Redmi Note 9 Pro 5G, který debutoval na trhu v listopadu. Nasvědčuje tomu identické kódové označení právě ve výsledcích z Geekbench a několik dalších náznaků. Podle některých analytiků by se tak mohlo jednat o globální verzi zmíněného Redmi, což by vůbec nebylo ke škodě věci. Je však samozřejmě také možné, že půjde jen i čistě indickou kratochvíli a zákazníci ve zbytku světa ostrouhají. Xiaomi si za poslední dobu ve svém portfoliu udělali poměrně solidní chaos, takže je opravdu velmi těžké cokoli odhadovat.

Pokud se spekulace o přeznačení potvrdí, tak by šlo o telefon s velmi zajímavým hardwarovým vybavením. Velký 6.67-palcový FullHD+ IPS displej totiž má 120 Hz obnovovací frekvenci a zařízení pohání zbrusu nový procesor Snapdragon 750G. Dále pak určitě stojí za zmínku sestava senzorů zadního fotoaparátu (108 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx), 4820 mAh kapacita baterie se 33W nabíjkením, případně stereo reproduktory, NFC čip či přítomnost 3.5mm jacku. Za správnou cenu by se i na globálních trzích mohlo jednat v nižších třídách o prodejní hit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.