Prodeje tabletů v posledních letech stagnovaly a k zlepšení paradoxně vedla pandemie koronaviru, která poptávku po nich zvýšila. Souvisí to jistě i s tím, že většina lidí pracuje z domu a také děti jsou na distančním studiu. Tablet je proto zajímavým a poměrně levným řešením jak pro práci, tak i pro zábavu. A pokud se podíváme na čínský trh, tak na něm se letos objevila celá řada nových tabletů různých výrobců. A zdá se, že nějakých novinek v tomto segmentu bychom se ještě do konce roku dočkat mohli. Mohl by to být například tablet Lenovo, který aktuálně prošel testy na Geekbench.

Zda bude chystaný tablet Lenovo navazovat na dva tablety, které byly vydány letos v září/septembri zatím nevíme. Ale proslýchá se, že mělo jít o cenově dostupný přístroj s parametry základní třídy. Takže si tipneme, že nový tablet bude spíš nástupcem modelu Lenovo Tab M8, který byl vydán loni o prázdninách. Ale vraťme se zpět k testům Geekbench. Těmi tablet prošel s kódovým označením Lenovo TB-7306F. Podle výpisu běží na systému Android 11 a je poháněn procesorem MediaTek MT8166B, což je označení pro Helio A22. V rámci operační paměti zde najdeme skromné 2 GB.

Díky použitému procesoru a nízké kapacitě operační paměti nejsou výsledky v testech nijak oslnivé. Ostatně v případě procesoru Helio A22 se bavíme o čtyřech jádrech Cortex-A53 s taktem 2,0 GHz, takže výkon je skutečně nízký. V Single-core testu nasbíral tablet 141 bodů a ve více jádrovém testu pak 482 body. Společnost Lenovo zatím nepotvrdila, kdy tento tablet představí, ale mohlo by to být už brzy. Dokonce možná už dnes, a to zároveň s telefony řady Lenovo Lemon K12.