Hromada výrobců chytrých telefonů se smála kroku společnosti Apple nepřibalit do krabice řady iPhone 12 nabíječku. K těm co, si z Applu utahovali patřila i společnost Samsung. Ovšem krátce na to se na síti začaly šířit zvěsti, že i Samsung si pohrává s myšlenkou, že jeho chystaná řada Samsung Galaxy S21 nabíječku v prodejním balení mít nebude.

Na začátku, když se tato zpráva objevila, byla spíš považována za špatný vtip. Telefony Samsung totiž, stejně jako iPhony, nepatří k těm nejlevnějším. A absence nabíječky v balení by jejich cenu ještě zvedla. Nyní je ale potvrzeno, že se řada Samsung Galaxy S21 opravdu bude prodávat bez nabíječky a dokonce i bez sluchátek. Potvrzení této skutečnosti nepřichází od tipařů, ale od certifikační agentury Anatel. Což je státní úřad brazilského ministerstva komunikací. Jde v podstatě o stejný certifikační orgán jako je například Tenaa v Číně nebo FCC ve Spojených státech.

Zpráva se exkluzivně objevila na stránkách TecnoBlog. Anatel oficiálně potvrdil, že tři telefony řady Galaxy S21 budou dodávány bez nabíječky a také bez sluchátek. Část certifikačního výpisu na screenu výše uvádí, že mobilní telefony nebudou prodávány se zdrojem napájení, ale byly testovány se dvěma 25 W nabíječkami Samsung s modelovými čísly EP-TA800 a EP-TA800B. Totéž platí i pro sluchátka, a to i přesto, že k testování byla poskytnuta troje sluchátka s modelovými čísly GH59-15106A, GH59-15107A a GH59-15403A. Mohl by tento krok souviset s tím, že se proslýchá, že řada Samsung Galaxy S21 bude levnější než řada Galaxy S20? Je spíš pravděpodobnější, že výrobce absenci nabíječky a sluchátek zakryje marketingovými řečmi o ochraně životního prostředí a ekologii. A je také docela možné, že v příštím roce budou i další výrobci následovat tento trend.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.