Většina modelů chytrých hodinek přímo od Xiaomi se zatím globálnímu trhu vyhnula, případně byla s mírnými změnami přesunuta k dceřiným značkám. Podle všeho se už ale konečně schyluje ke globálnímu představení Xiaomi Mi Watch Lite, které by ale pro změnu měly být variantou již dříve v Číně představených Redmi Watch. A podle exkluzivních zdrojů serveru Gizmochina by k tomuto představení mělo dojít už zítra, tedy 10. prosince. Hodinky by také měly dostat poměrně velmi lákavou cenu, která se nebude příliš lišit od té čínské.

Jinak by mělo jít v podstatě opravdu o věrnou kopii již existujících Redmi Watch. Dočkáme se tedy obdélníkového 1.4-palcového displeje s 2.5D zakřiveným sklíčkem a rozlišením 320 x 320 pixelů. Podporována bude i celá řada ciferníků, kterých by přes aplikaci Mi Fit mělo být až 120. Samozřejmostí jsou veškeré moderní zdravotní funkce a sledování všeho možného s tunou senzorů. Vestavěná 230 mAh Baterie by při normálním používání měla vydržet zhruba týden. Jediným otazníkem je pak u globální verze přítomnost NFC čipu, který bude pravděpodobně jako vždy vypuštěn. Nebo se dočkáme překvapení ?

V Číně se Redmi Watch prodávají v přepočtu za zhruba 45 dolarů a Xiaomi Mi Watch Lite na tom ve světě asi nebudou o mnoho hůře. Analytici očekávají globální cenu sraženou pod 60 dolarovou hranici a ti největší optimisté tipují až kolem 50 dolarů. Každopádně půjde o velmi zajímavou alternativu a konkurenci spíše pro chytré náramky Mi Band, než plnohodnotné modely chytrých hodinek. Ale za tu cenu se určitě zájemci najdou. Tak uvidíme zítra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.