Mezi výrobci, kteří v příštím roce představí své vlajkové lodi osazené procesorem Snapdragon 888, nebude chybět ani společnost Oppo. Chystají pro nás řadu Find X3. Malou ochutnávku, co by mohly telefony této řady obnášet nám nabídli na nedávné akci OPPO INNO DAY 2020, kde se zmínili o standardním modelu série Find X3. My se ale dnes podíváme na zoubek modelu Oppo Find X3 Pro, jehož hlavní specifikace už kolují na síti.

Po summitu Qualcomm společnost Oppo potvrdila, že jejich řada Find X3 bude používat procesor Snapdragon 888 a bude představena na konci prvního kvartálu příštího roku. Času tedy zbývá ještě dost, ale známý tipař Evan Blass už s předstihem upozorňuje na některé z hlavních parametrů modelu Oppo Find X3 Pro. Podle Blasse je právě tento telefon z celé řady nejzajímavější a půjde o vlajkový stroj. Ten má zatím jen interní označení „Fussi“.

Hlavní parametry

Telefon by měl mít 6,7 palcový displej s rozlišením 3216×1440 pixelů a podporu 10 bitové hloubky barev. Adaptivní dynamická snímková frekvence by měla být od 10 Hz až do 120 Hz. Jemnost displeje by měla být 525 ppi. Dále se Blass zmiňuje i o foto výbavě Find X3 Pro. Hlavní fotoaparát by měl mít čtyři snímače. Dva z nich budou mít rozlišení 50 Mpix a půjde o Sony IMX766 senzory. Ten primární bude zároveň širokoúhlý a druhý ultra širokoúhlý. Další 13 Mpix snímač bude fungovat jako teleobjektiv s 2× optickým zoomem. Poslední senzor bude mít rozlišení 3 MPix a měl by sloužit pro makro focení. Díky podpoře 25× zoomu a světelnému okruží bude schopen velkého přiblížení podobně jako mikroskop.

Podle Blasse by měl být telefon tlustý 8 mm a vážit přibližně 190 gramů. Obrazovka i keramická záda by měla být zakřivená. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a bude podporovat 65 W rychlé nabíjení a také 30 W bezdrátové nabíjení VOOC Air. Neměla by chybět ani podpora NFC. Telefon poběží na systému Android 11 s nadstavbou ColorOS 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.