Letošní rok pro mnohé výrobce chytrých telefonů znamenal propad prodejů. Svůj velký podíl na tom měla a stále má pandemie koronaviru. Situace se ale v posledním kvartálu zlepšila a všichni již upínají své síly k vývoji a výrobě telefonů pro příští rok. To, co se ale letos určitě povedlo, bylo rozšíření podpory 5G sítí z vlajkových lodí i na telefony střední třídy. V tomto směru excelují především asijští výrobci. Ne příliš se ale daří rozjet segment skládacích telefonů. Stále jsou totiž příliš drahé. Někteří z výrobců už ale pokukují po jiných technologiích, které by se mohly využít u flexibilních displejů. Jednou z prvních vlaštovek by mohl být i telefon LG Rollable.

Dalších možností využití flexi displejů nedávno představila například společnost Oppo u svého konceptu Oppo X2021. Představili telefon s výsuvnou nebo, chcete-li, rolovací obrazovkou a nutno říci, že vypadá výborně. O něco podobného se pokusila i jihokorejská společnost LG. Telefon LG Rollable se prý už objevil v databázi jednoho z jihokorejských operátorů. Alespoň to na svém twitterovém účtu tvrdí jeden z tipařů. V interní databázi operátora je zaregistrován s kódovým označením LM-RN910N. Odemčená verze telefonu má označení OMD-LM-R910N.

Parametry rolovací obrazovky

Mohla by tato technologie rolovacích displejů udělat v příštím roce rozruch v segmentu skládacích telefonů? Těžko nyní říci, ale je jisté, že jde o praktičtější technologii, která by nemusela být tak náchylná k stávajícím neduhům skládacích přístrojů. Rolovací telefon LG by mohl v příštím roce zabodovat se 7,4 palcovým rozšiřitelným displejem. Ve standardním režimu by obrazovka měla mít rozlišen 2428×1080 pixelů a poměr stran 20:9. V režimu Video má displej rozlišení 2428×1366 pixelů a poměr stran je 16:9. A konečně v režimu Productivity je rozlišení 2428×1600 pixelů s poměrem stran 3:2. Baterie by měla mít kapacitu 4200 mAh a jako procesor bychom zde měli najít Snapdragon 888 s 16 GB RAM. Z výše uvedeného je jasné, že opravdu nepůjde o levné zařízení.

LG Rollable by se měl „rolovat“ na obě strany a tím se základní displej zvětší až o 100%. Přidán bude i flexibilní rámeček a zámek, který zabrání náhodnému rozvinutí obrazovky. Bude také bránit příliš rychlému posouvání obrazovky. Půjde tedy jistě o zajímavou novinku a dost možná se této technologie chytnou i další výrobci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.