Podle posledních informací se očekává, že řada Oppo Reno 5 bude představena 10. prosince/decembra. Prezentace proběhne v Číně a uvedeno bude několik modelů. Pro čínský trh budou všechny telefony podporovat 5G sítě. Ale chystá se i verze pro globální trhy a půjde o Oppo Reno 5 4G. Ano, telefon, který poputuje za hranice Říše středu nebude mít podporu 5G sítí. Tato verze už má za sebou několik potřebných certifikací, ze kterých se dají vyčíst hlavní specifikace tohoto telefonu.

Oppo Reno 5 4G certifikacemi prošel s kódovým označením CPH2159 a má za sebou certifikace NBTC, EEC a TKDN. A abychom nemuseli procházet všechny jednotlivé výpisy a zjišťovat parametry telefonu, podíváme se na Twitter, kde je pro nás hezky shrnul tipař, který si říká TheLeaks. Ten tvrdí, že telefon bude mít 6,43 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz.

Jako procesor výrobce údajně použil Snapdragon 720G. Jde tedy o stejný čipset jaký najdeme i u modelu Reno 4 4G, který byl představen letos v červenci/júli. V případě Reno 5 4G se očekává, že jej doplní až 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie by podle tipaře měla mít kapacitu 4310 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 50 W. Telefon bude mít plastový rám a také plastová záda. Na nich bude uložen hlavní fotoaparát se čtyřmi senzory. Jejich rozlišení by mělo být 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Přední kamera by měla dostat 44 MPix. Další z tipařů potvrdil, že Oppo Reno 5 4G je v podstatě Realme 7 Pro s nabíjením SuperVOOC a vylepšenou přední kamerou. Výrobce ale zatím neoznámil, kdy přesně bude tento telefon představen. Je možné, že se tak stane ještě do konce roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.