Společnost HMD Global připravuje telefon Nokia 5.4. Mluví se o něm už pár dnů s tím, že by mohl být představen v poměrně krátké době. Termín uvedení sice zatím není stanoven, ale i přesto se nyní na síti objevily kompletní parametry chystaného stroje. Podle specifikací by se dalo odhadnout, že půjde o cenově dostupný model.

S parametry exkluzivně přicházejí stránky Mysmartprice, takže se pojďme podívat, co můžeme od telefonu Nokia 5.4 čekat. IPS LCD displej by měl mít úhlopříčku 6,39 palce a rozlišení 1520×720 pixelů. Očekává se, že v levém horním rohu obrazovky bude „díra“ pro přední kameru. Ve výpisu specifikací dále najdeme, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 662. Doplní jej 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To bude možno dále rozšířit až na 256 GB. Baterie bude mít kapacitu 4000 mAh a operačním systémem bude Android 10.

Neměl by chybět snímač otisků prstů, který bude pravděpodobně uložen na zadním panelu. Dále tu máme i 3,5 mm audio jack a USB-C port. Rozměry telefonu jsou 160,97×75,99×8,70 mm při hmotnosti 182 gramů. A nesmíme zapomenout ani na foto výbavu. Ta by měla obnášet přední 16 MPix selfie kameru a hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači. Jejich rozlišení by mělo být 48 MPix, 5 MPix a dvakrát 2 MPix. Najdeme zde širokoúhlý objektiv, makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. Nokia 5.4 by měla být nabízena v barvě modré a fialové.