Společnost Lenovo oprášila svou řadu Lemon a chystá na představení dva telefony. A protože se řadě Lemon také kdysi přezdívalo série K, budou mít telefony v názvu i toto písmeno. Víme už, že budou představeny 9. prosince/decembra a půjde o modely Lemon K12 a Lenovo Lemon K12 Pro. Ale zas abychom příliš nejásali, že se Lenovo urvalo z řetězu a představí zbrusu nové stroje, musíme dodat, že by mělo jít o rebrandy přístrojů řady Moto G a Moto E, které byly představeny mimo čínský trh.

Telefon Lenovo Lemon K12 Pro přešel testy Geekbench s kódovým označením XT2091-7 a se stejným kódem prošel i certifikací Tenaa. Z parametrů tam uvedených lze odhadnout, že jde o přejmenovaný model Moto G9 Power. Z výpisu Geekbench pak plyne, že telefon používá osmi jádrový procesor s taktem 1,80 GHz a označením „cebu“. To je označení pro Snapdragon 662. Při testech čipset doplnily 4 GB operační paměti a operační systém Android 10.

V Single-core testu nasbíral telefon 1520 bodů a ve více jádrovém testu pak 5674 body. Toto skóre v podstatě odpovídá výsledkům, kterých dosáhl i telefon Moto G9 Power. A když bychom se chtěli dozvědět něco více o dalších parametrech, můžeme zabrousit na stránky 91Mobiles, kde najdeme jejich souhrn. LCD displej by měl mít úhlopříčku 6,8 palce a rozlišení HD+. Dále se očekává baterie se slušnou kapacitou 6000 mAh a podporou 20 W nabíjení. Snímač otisků bude uložen na zadním panelu, kde najdeme i čtvercový modul hlavního fotoaparátu se snímači s rozlišením 64 MPix a dvakrát 2 Mpix. Přední kamera by měla mít 16 MPix. Na potvrzení těchto specifikaci budeme muset ještě dva dny počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.