Podle mnohých ještě Huawei letošní rok nezabalil a v prosinci má pro fanoušky ještě jednu velkou představovačku. Na té by údajně měly být uvedeny modely řady Huawei Nova 8 a zákulisní zdroje hovoří konkrétně o 23. prosinci. To je sice z marketingového hlediska velmi nešťastně zvolený termín, ale v Číně je možné všechno. A vzhledem k chybějícím službám Google přece jen Huawei primárně upřednostňuje domácí trh, kde jsou logicky nejvyšší prodeje. I tak je ale termín vysoce spekulativní a vůbec bych se možnému odložení nedivil.

Dnes jsme se ale dočkali i jedné zásadní informace ve vztahu k vybavení telefonů. Původní spekulace totiž hovořily o použití procesorů Mediateku, u základní verze konkrétně o Dimensity 700. A protože informace pocházely od „leakstera“ DigitalChatStation, tak je v podstatě všichni brali jako hotová fakta. To ale možná nemusí být pravda, protože dnes přišel s jiným názorem kolega ChanganDigitalKing. Ten má také velmi solidní reputaci a úspěšnost přinesených informací, takže nejde o žádné velké fantazírování.

Podle něj nakonec telefony řady Huawei Nova 8 dostanou (nespecifikované) čipsety Kirin a nebude tak nutné sahat k modelům od Mediateku. Huawei tak možná rozhodli přece jen sáhnout do tenčících se skladových zásob moderních čipů. Definitivně si na vše ale ještě budeme muset počkat, osobně se stále spíše přikláním k variantě s procesory Dimensity. Ceny telefonů by se podle všeho měly pohybovat zhruba někde kolem 3000 juanů (asi 460 dolarů) za základní verzi a 4000 juanů (asi 612 dolarů) v případě Pro varianty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.