S rychlým vývojem chytrých telefonů se zkrátka a dobře pojí i to, že je valná většina uživatelů hojně využívá pro focení. A nejde jen o selfie fotky, které jsou bezesporu trendy a snadno a rychle se dají umístit na sociální sítě. Jde i o fotky z hlavního fotoaparátu. A mnozí z výrobců se v poslední době snaží hlavní fotoaparáty svých telefonů dostat na co nejvyšší úroveň. Společnost Samsung, tedy kromě jiného, je jedním ze stěžejních výrobců senzorů pro tyto kamery. A už v dubnu/apríli letošního roku se proslýchalo, že pracují na vývoji snímače s rozlišením 600 Mpix.

Po nějakém čase se opět a zase o 600 MPix snímači společnosti Samsung mluví. Pravda je sice ta, že se zas podíváme na Twitter a na zvěsti tipařů, ale proč ne. Tipař Ice Universe, kterého můžeme považovat za ty pravdomluvnější, na svém účtu potvrdil, že Samsung skutečně pracuje na foto snímači s vysokým rozlišením. Jeho informace pocházejí od zdroje, který má přímé kontakty s vývojovým oddělením Samsungu. Takže se mu pokusíme pro tuto chvíli věřit.

Na snímku, který sdílí na Twitteru je vidět, jak by mohl být koncipován snímač s tak vysokým rozlišením. Podle tipaře by měl zabírat až 12% plochy zadního panelu a samotný objektiv by měl vyčnívat nad plochou zadního panelu až o 22 mm. Mělo by tedy jít o skutečného obra a pro mnohé uživatele by to mohlo znamenat jisté nepohodlí, když by senzor tak výrazně trčel nad zadním panelem. Je proto dost pravděpodobné, že Samsung nad senzorem ještě popracuje. Takže příští rok určitě nepočítejme s fotoaparátem s tímto senzorem. Spíš bychom mohli čekat, že se v roce 2021 objeví telefony se snímačem s rozlišením 192 MPix, na kterých prý Samsung také pracuje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.