Už jen za pár dní bychom se měli dočkat nové řady OPPO Reno5 5G, protože vše směřuje k představení těchto modelů už 10. prosince. Podle všeho vy nová řada měla zahrnovat hned trojici modelů, kromě základního kousku ještě Pro a hlavně OPPO Reno5 Pro+ 5G. Na stránkách firmy se také objevily snímky všech tří telefonů spolu s potvrzením některých hlavních specifikací. A zejména nejvyšší model bude určitě velmi zajímavý kousek, který by měl nabídnout i velmi solidní fotografický výkon.

V posledních dnech se po představení Snapdragonu 888 samozřejmě hlavně spekuluje o nových vlajkových modelech spojených s tímto čipsetem, ale nové OPPO jimi ještě nebudou. Nejvyšší verze by měla dostat „jen“ Snapdragon 865 a také čtveřici senzorů fotoaparátu. Ze zveřejněných snímků je jasně vidět menší obdélníkový senzor, namísto kruhového u sourozenců a tím by mohl být právě spekulovaný 12 Mpx telefoto modul s 2x optickým zoomem. Ten doplní údajně světová premiéra upraveného 50 Mpx senzoru řady Sony IMX7xx, 16 Mpx ultra-wide a poslední dosud neznámý senzor.

To ale podle všeho nebude jediným speciálním výdobytkem OPPO Reno5 Pro+ 5G. Mělo by se totiž jednat o první masově vyráběný s elektrochromní technologií zadního krytu. Pamatujete na OnePlus Concept One s „mizejícím“ fotoaparátem ? To byla první vlaštovka s elektrochromní technologií v mobilní sféře a nové OPPO by ji mělo reálně přivést na trh. Zatím není jasné jak vše bude vypadat a fungovat, protože zdroje hovoří zároveň o kožených zádech telefonu. Každopádně pokud se OPPO vše podaří, tak by brzy něco takového určitě měli adoptovat i sesterské OnePlus nebo Realme.