Určitě si vzpomenete na polovinu uplynulého měsíce, kdy společnost Samsung představila svůj vlajkový procesor Exynos 1080. Je postavený na 5nm výrobní technologii EUV FinFET a využívá novou architekturu CPU. Krátce po jeho uvedení se začalo spekulovat o tom, že mezi prvními telefony, které tento čipset dostanou bude i model Vivo X60.

V souvislosti s tím se pak objevily také první informace o připravovaném telefonu Vivo X60 a jeho parametrech. Ty potvrdily, že telefon skutečně dostane procesor Exynos 1080 a tipaři také odhadovali, že řada Vivo X60 bude představena v průběhu prosince/decembra. Přesný termín sice ještě není stanoven, ale na čínské síti tipaři už pomalu začínají sdílet první reálné fotky, podle kterých si můžeme udělat představu o designu telefonu. Velmi zjednodušeně bychom mohli říci, že chystané telefony budou mít podobný design jako jejich předchůdci z řady X50.

K dispozici jsou snímky jak čelního, tak i zadního panelu. Z fotek můžeme vyčíst, že kolem displeje budou téměř nulové rámečky, a to i včetně brady. Ve středu horní části obrazovky je malá „díra“ pro přední selfie kameru. Zadnímu panelu dominuje poměrně velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. Z fotky bohužel nelze zjistit kolik senzorů fotoaparát má a ani předchozí zvěsti se o počtu snímačů nezmiňovaly. V podstatě se dá říct, že kromě typu použitého procesoru, nejsou k dispozici žádné zvěsti o dalších parametrech. Přesto se už dají dohledat informace o ceně, kterou tipaři odhadují na zhruba 528 dolarů. A to je docela podobná cena jako u standardní verze Vivo X50.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.