Tak se nám to začíná hezky rozjíždět. Výrobci, kteří mezi prvními představí své vlajkové telefony s procesorem Snapdragon 888 už o sobě dávají vědět. Zatím jen formou různých zvěstí, ale k vidění jsou i první testy telefonů na benchmarkové platformě Geekbench. Včera jsme mohli omrknout výsledky testů zatím nepojmenovaného telefonu Vivo a dnes se podíváme jak v testech dopadl model Samsung Galaxy S21.

Testy Geekbench prošel telefon Samsung Galaxy S21 s kódovým označením SM-G991U. To, že byl telefon testován s procesorem Snapdragon 888, poznáme podle označení „Lahaina“, které právě tomuto čipsetu náleží. Dále lze z výpisu vyčíst, že procesor doplnilo 8 GB operační paměti a telefon běžel na systému Android 11 s nadstavbou OneUI.

Nyní se podívejme na výsledky testování. V Single-core testu telefon nasbíral 1075 bodů a ve více jádrovém testu to bylo 2916 bodů. Pokud bychom toto skóre porovnali s nedávno zveřejněnými výsledky telefonu Vivo, jde o poměrně nižší skóre. To ale nemusí celkem nic znamenat. Snad jen to, že Samsung stále ladí software. Další případné testy mohou dopadnout lépe. Navíc v případě telefonu Vivo by mělo jít o údajně dosud nejvyšší dosažené skóre. Pro další srovnání se můžeme podívat i na testovací výpis telefonu Galaxy S21 Plus, který testy prošel minulý měsíc s označením SM-G996U a také se Snapdragonem 888. Jeho výsledky jsou o poznání lepší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.