O chystaném telefonu Motorola Nio se mluví od konce uplynulého měsíce s tím, že by mělo jít o prémiový telefon. Tedy pokud budeme v příštím roce ještě považovat Snapdragon 865 za prémiový procesor. Ano, podle předchozích zvěstí by jej měl tento telefon dostat a s vydáním se počítá v prvním kvartálu 2021. Máme za sebou i první odhady některých parametrů tohoto modelu a dnes se podíváme na další.

Čerstvou informaci o telefonu Motorola Nio zveřejnil známý tipař Evan Blass a zaměřil se na čelní panel přístroje. Ze snímku je patrno, že kolem displeje telefonu budou mírně širší rámečky a také brada bude širší. To ale u přístrojů Motorola příliš nepřekvapí. V levém horním rohu obrazovky jsou dvě „díry“ pro přední duální kameru, ale rozlišení senzorů Blass neuvádí. Zato však přidává informaci o konfiguraci pamětí. Ta by měla být 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště.

Baterie modelu Motorola Nio by měla mít solidní kapacitu 5000 mAh. Telefon bude vybaven USB-C portem , který by mohl mít podporu režimu DisplayPort a díky tomu umožnit připojení k externím displejům. Zařízení poběží na operačním systému Android 11. Připomeňme ještě, že telefon by měl mít displej s rozlišením 2520×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Nicméně se spekuluje i o tom, že obnovovací frekvence obrazovky by mohla být atypická a dosáhnout na 105 Hz. Očekává se i trojitý hlavní fotoaparát s primárním 64 MPix snímačem. Na další info o parametrech budeme muset počkat, do představení telefonu nakonec zbývá spousta času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.