Ohebné telefony se během letošního roku lehce posunuly z kategorie „wow sci-fi inovací“ do kategorie „hezky vypadajících předražených kousků“. Po designové stránce stále mnohé ohromí, ale váže se k nim i široká škála negativ, kontroverzí a problémů. To vše s extrémně vysokými cenami, protože takový poslední Samsung Galaxy Z Fold 2 se prodává za hezkých zhruba 2 tisíce euro. A právě na tento kousek si posvítili v testu benchmarku DxOMark, takže už máme představu, co můžeme čekat od jeho fotoaparátu. Protože první generace rozhodně neohromila.

Na papíře navíc trojice senzorů Samsung Galaxy Z Fold 2 rozhodně nevypadá špatně. Primární 12 Mpx senzor s velikostí pixelů 1.8µm, f/1.8, OIS a PDAF, který doplní 12 Mpx ultra-wide a 12 Mpx telefoto. To je solidní základ, na kterém se dá určitě stavět. Dosažený výsledek ale nijak zázračný není, protože telefon zvládl jen 109 bodů celkově. To je například jen bodík nad midrange OnePlus Nord (108) a pod opět midrange Google Pixel 4A (111). Síla designového ohebného telefonu sice primárně nespočívá ve skvělém fotoaparátu, ale za ty peníze by přece jen člověk čekal asi více.

Testerům vadila hlavně velmi častá vysoká hladina šumu, vysoké artefaktování, problémy s autofokusem nebo ztráta detailů zejména ve špatném osvětlení. Na druhou stranu se pochvaly dočkala expozice, barevné podání, slušná stabilizace nebo velmi široký ultra-wide záběr. Fotoaparát tak určitě neurazí a pro většinu populace asi bude naprosto dostačující, jen se prostě nejedná o opravdu špičkový model. Tak snad příště se Samsungu podaří konečně zlomit malé foto prokletí ohebných kousků.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.