Původně se předpokládalo, že Huawei, respektive jeho dceřinka Honor, uvede v tomto měsíci telefon Honor V40. Ovšem Huawei svou dceřinku prodal, takže i díky tomu se představení odložilo. Poslední informace naznačují, že noví majitelé značky by mohli telefon představit v lednu/januári příštího roku.

Ze zprávy, která se objevila na začátku tohoto měsíce také plyne, že Honor V40 nedostane původně plánovaný procesor Kirin 9000. Ale to je logické, protože Huawei Honor prodal a navíc má jen omezený počet kusů svého vlajkového čipsetu, se kterým počítá jak pro řadu Mate 40, tak údajně i pro chystané telefony Huawei P50. Proto se spekulovalo, že Honor sáhne po procesorech z dílen MediaTek. To v podstatě nyní potvrdil nám dobře známý tipař Digital Chat Station.

Tipař na čínském Weibo uvádí, že telefon Honor V40 má interní označení York a kódové značen modelu je YOK-AN10. Uvádí také, že díky nedostatku procesoru Kirin bude telefon vydán jen v jedné verzi místo plánovaných dvou. Původně se totiž čekalo, že budou vydány dva modely, kdy jeden bude mít procesor Kirin 9000 a druhý pak Dimensity 1000+. Verze s Kirinem nebude, takže tímto můžeme považovat procesor MediaTek za potvrzený. Ovšem podle tipaře zatím není jasný jaký konkrétní čipset bude u Honoru V40 použit. V úvahu totiž kromě Dimensity 1000+ přichází i dosud nepředstavený 6nm procesor MT6893. Benchmarkové testy čipsetu MT6893 naznačují, že bude velmi výkonný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.