Předevčírem skončený Tech Summit Qualcommu na Havaji přinesl především oficiální představení zbrusu nového vlajkového čipsetu Snapdragon 888. Číselné označení překvapilo asi všechny, ale změna je život a proč jednou za čas zbytečně nezamíchat konvencemi, že ? Navíc má vše podle vyjádření zástupců firmy podklad ve šťastných číslech v Číně, kde osmička znamená úspěch nebo vnitřní moudrost. A protože takoví OnePlus na číselnou symboliku velmi dají a příští rok budou slavit 8 let existence, tak se vynořily i spekulace, že by se příští vlajková loď mohla jmenovat OnePlus 888…

Samozřejmě jde jen o lehce za vlasy přitaženou spekulaci, ale OnePlus mají opravdu pověrčivost hluboko pod kůží. Stačí si vzpomenout na vynechání celé řady OnePlus 4, protože se čtyřka vyslovuje podobně jako „smrt“. Takže se vyloučit nedá opravdu nic a navíc by mohlo jít i o úlitbu bohům ve prospěch Qualcommu a jejich nového čipsetu přímo. Ať už se ale pojmenováním s OnePlus 9 (nebo OP888) stane cokoli, tak by novinka měla dorazit ještě o něco dříve, než se předpokládalo. Zdroje hovoří o plánovaném posunutí vydání z dubna na březen 2021.

Objevily se také nové rendery vzhledu telefonu a novinkou by měl být zcela nový design zadního modulu fotoaparátů. Ten zůstane zhruba obdélníkový v levém horním rohu, ale bude obsahovat dva velké senzory, jeden malý a LED blesk. To by nasvědčovalo dvěma spolupracujícím hlavním senzorům s velkým rozlišením, podobně jako u OnePlus 8 Pro. Dále se pak spekuluje i o navýšení obnovovací frekvence až na 144 Hz u Pro varianty, stejně jako o QHD+ rozlišení u stejné verze. Ale na potvrzení si budeme muset ještě dlouhou počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.