I když se kapacity baterií u mobilních telefonů za poslední dobu razantně zvýšily, tak výdrž je stále jedním z hlavních problémů mnoha kusů. Už jsme sice většinou mimo klasický „den používání a dost“, ale i tak se občas dostaneme do situace, kdy máte posledních pár procent baterie a začínáte mít v oku nebezpečný tik. Powerbanku také ne zrovna každý tahá s sebou v kapse. Nad velmi zajímavým řešením momentálně přemýšlejí v korejském Samsungu a jejich nový patent si originalitou rozhodně zaslouží pořádnou dávku pozornosti.

Jedná se o patent, který naznačuje, že by firma mohla pracovat na velmi neotřelé možnosti bezdrátového nabíjení za pochodu. Takové malé „skoro“ perpetuum mobile v podobě speciálního prstenu. Ten by se dobíjel kinetickou energií při pohybu vlastníka, stejně jako přenosem tepla. Malá vestavěná baterie by pak byla schopna tuto energii postupně ukládat a mít tak při ruce (doslova) možnost dobití vašeho telefonu. To by navíc neproběhlo zastarale „drátově“ pomocí USB portu, ale moderně bezdrátově.

Samozřejmě jde stále o patent a k jeho realizaci zbývá Samsungu ještě pořádný kus cesty. Prsten by při bezdrátovém dobíjení telefonu muset být v pozici přímo na nabíjecími cívkami v telefonu, ale to by asi s trochou cviku šlo zvládnout i při souběžném používání přístroje. Těžko říct, jak velkou kapacitu by Samsung byl schopen s prstenem poskytnout a jak by samotné automatické vyrábění a ukládání energie bylo reálné. Ale za velmi zajímavou myšlenku si určitě zaslouží pochvalu. A třeba se někdy opravdu něco podobného objeví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.