Představení nového vlajkového procesoru Snapdragon 888 je velkou událostí, takže se k němu tak trochu vrátíme i v tomto článku. Jak už bylo několikrát řečeno, společnost Xiaomi na něj má přislíbenu na určitou dobu exkluzivitu. Proto bude prvním čínským výrobcem, který uvede svůj vlajkový telefon s tímto čipsetem. A je již potvrzeno, že půjde o model Xiaomi Mi 11. O termínu jeho představení se už nějakou dobu spekuluje a odhady byly a vlastně stále jsou různé.

Podle některých odhadů měl být telefon Xiaomi Mi 11 představen v průběhu technologického summitu společnosti Qualcomm. To se, jak víme, nestalo. Další tipaři odhadovali uvedení telefonu hned z kraje příštího roku a dokonce se na síti daly najít odhady, že Xiaomi představí Mi 11 se Snapdragonem 888 ještě do konce letošního roku. A právě tomu, že telefon bude uveden ještě v tomto měsíci nahrává i twitterová zpráva poměrně důvěryhodného tipaře.

Ten i přesto, že Xiaomi vydává obyčejně své první telefony v únoru/februári tvrdí, že Mi 11 bude uveden ještě v tomto měsíci. Možná vychází i z toho, že telefon má za sebou už i certifikaci sítí, což obvykle naznačuje brzké představení. Kromě toho také sdílí fotku čelního panelu, který má všechny čtyři hrany zakřivené. Podle předchozích zvěstí by měly být v rámci řady Mi 11 vydány dva modely, a to standardní a Pro verze. A pokud by skutečně telefony byly vydány ještě do konce roku očekáváme, že informace o nich začne Xiaomi pouštět do světa co nevidět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.