Nové vlajkové modely Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro by podle některých měla dorazit dokonce ještě do konce roku, i když o tom osobně úspěšně pochybuji. I když ve snaze o předehnání Samsungu a představení prvního telefonu se Snapdragonem 888 je to samozřejmě možné. I když by šlo určitě jen o představení bez reálné dostupnosti, to bude tak jak tak nejdříve v lednu. Dnes se objevily i údajné první snímky a specifikace pro obě verze telefonu, ale nepochází z obvyklý zdrojů, takže se určitě vyplatí je brát s velkou dávkou zdravé skepse.

Podle těchto zdrojů by dokonce oba modely měly být vybaveny S-AMOLED displejem se 120 Hz obnovovací frekvencí a QHD+ rozlišením. To se původně přičítalo ve spekulacích jen Pro variantě. A nehovoří se o přesných úhlopříčkách těchto displejů. Oba modely také mají 20 Mpx selfie kamerky v „průstřelu displeje. Co se týče baterie, tak by Mi 11 mělo mít 4780 mAh a podporovat 50W nabíjení a 30W bezdrátové nabíjení. Mi 11 Pro pak menší 4500 mAh kapacitu baterie, 120W nabíjení a 80W bezdrátové nabíjení.

Fotoaparát by měl u obou být trojitý a snímek ukazuje velmi nehezky vypadající nesymetrický čtvercový foto-modul na zadní straně. Další důvod k pochybnostem, protože Digital Chat Station hovořil nedávno o pravděpodobném uspořádání senzorů v jedné linii. Základní verze by měla mít 108 Mpx + 13 Mpx ultra-wide + 5 Mpx makro sestavu senzorů. Výkonnější oak 48 Mpx (senzor Omnivision OV48C) + 20 Mpx ultra-wide a 12 Mpx telefoto (2x optický zoom). No, zní to na papíře velmi zvláštně.

Procesor Snapdragon 888 by doplnily LPDDR5 RAM a UFS3.1 paměti, přesné kapacity nebyly zmíněny. Dále by pak telefony měly třeba stereo reproduktory, NFC čip, IR blaster nebo čtečku otisků prstů. Nic překvapujícího. Čínské ceny by měly začínat na někde kolem 3999 juanů (asi 610 dolarů) u základní verze a 5299 juanů (asi 838 dolarů) u Pro varianty. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.