Připomínat představení vlajkového procesoru Snapdragon 888 by bylo nošením dříví do lesa. Na síti kolují seznamy výrobců, kteří jej chtějí použít ve svých prémiových telefonech a víme také, že úplně prvním přístrojem s tímto čipsetem bude Xiaomi Mi 11. V jeho případě se spekuluje, zda bude představen ještě do konce roku a nebo hned na začátku roku příštího. Je jasné, že své prvenství bude obhajovat jen chvíli, protože v těsném závěsu za ním budou představeny další vlajkové modely dalších výrobců. Například Vivo už naznačuje, že na takovém stroji pracuje. Dokonce zatím neznámý telefon Vivo prošel testy Geekbench.

Benchmarkovými testy prošel telefon Vivo s kódovým označením V2056A. Podle testovacího výpisu jej pohání osmi jádrový procesor s označením Lahaina, což je označení čipsetu Snapdragon 888. Telefon běží na operačním systému Android 11 a testován byl s 11 GB operační paměti. A rovnou můžeme říci, že jeho výsledné skóre je skutečně vysoké. V Single-core testu získal telefon 1135 bodů a ve více jádrovém testu pak 3681 bodů. Jeden z čínských tipařů dokonce tvrdí, že v současné době je to zatím nejvyšší skóre mezi telefony, které byly testovány.

Díky tomu, že telefon Vivo prošel Geekbench testy je pravděpodobné, že by mohl být představen na začátku příštího roku. Na technologickém summitu Qualcomm o tom ostatně hovořil i výkonný vice prezident Vivo, pan Hu Baishan. Tvrdil, že značky Vivo a iQOO telefony s procesorem Snapdragon 888 představí v dohledné době. Tyto telefony právě díky vlajkovému procesoru nabídnou skvělý herní výkon, rychlé 5G připojení a výbornou funkčnost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.